top of page
Szukaj
  • izosia

Dni Otwarte w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Nidzicy25 kwietnia b.r. w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Nidzicy odbyły się Dni Otwarte Szkoły.

Na to długo oczekiwane wydarzenie przybyli bardzo licznie uczniowie kl. VIII szkół podstawowych wraz z nauczycielami, pedagogami i doradcami zawodowymi, także rodzice.

Uczniowie klas ósmych Powiatu Nidzickiego mogli zapoznać się z bardzo bogatą i interesującą ofertą edukacyjną szkoły. Na uczniów czekały liczne niespodzianki, mi.in. pokazy przygotowane przez klasy wojskowe – pokaz walki, składanie karabinu, oglądanie wnętrza wojskowego rosomaka, który przyjechał z 9. Batalionu Dowodzenia w Olsztynie.

Uczniowie zainteresowani technikum budowlanym mogli zapoznać się ze specjalistycznymi urządzeniami, m.in. niwelatorem.

W salach budynku szkolnego młodzież ZSZiO przygotowała dla młodszych koleżanek i kolegów pokaz rozprawy sądowej (liceum prawno-społeczne), formułowania paletowych jednostek ładunkowych (technikum logistyczne) i pokaz diagnostyki urządzeń komputerowych, sieci komputerowych i ich konfiguracji (technikum informatyczne). Tajniki pracy ekonomisty prezentowali uczniowie technikum ekonomicznego.

Zainteresowani uczniowie, doradcy zawodowi mogli skorzystać z konsultacji i porad doradcy zawodowego p. Adriany Waśk z PORE w Nidzicy.

Ważnym punktem programu był również Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Nidzickiego, w którym wzięło udział 6 drużyn. Zwyciężył zespół ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Nidzicy, a wręczenia pucharu dokonał osobiście Starosta Nidzicki Pan Marcin Paliński wraz z Kierownik Wydziału Oświaty Panią Jolantą Tymińską i Radnym Powiatu Nidzickiego Panem Jackiem Jankowskim.

Wszyscy uczestnicy tego wydarzenia mogli skorzystać z przygotowanych smakołyków – kiełbaska z grilla, bigos (zrobiony przez panie kucharki z ZSZiO) oraz pyszne ciasta przygotowane przez nauczycieli.

Dni Otwarte Szkół są ważną i potrzebną inicjatywą, umożliwiają uczniom, rodzicom poznanie szkoły, uzyskanie potrzebnych informacji czy złożenie dokumentów. Dodatkowe atrakcje i miła życzliwa atmosfera, pomoc uczniów i nauczycieli z pewnością zachęcają przyszłych ósmoklasistów do skorzystania z proponowanej oferty.

Dziękujemy za zaproszenie w tym wydarzeniu.

Ada Waśk, doradca zawodowy PORE w Nidzicy


5 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

댓글


bottom of page