top of page
Szukaj

dr Tomasz Rowiński- założenia reformy w psychiatrii dzieci i młodzieży

„Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży- w świetle projektowanych zmian w systemie opieki psychiatrycznej nad dziećmi i młodzieżą. Priorytet i wyzwanie współczesności”  


24 lutego b.r. w Powiatowej Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Olsztynie dr Tomasz Rowiński- psycholog zaprezentował założenia reformy w psychiatrii dzieci i młodzieży opracowanej przez Ministerstwo Zdrowia oraz Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego na lata 2017-2022. Pan Tomasz Rowiński jest dyrektorem Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży utworzonego w Warszawie- Bielany. Placówka ta oferuje bezpłatne usługi na rzecz zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Przyjmuje zarówno najmłodszych, jak młodzież uczącą się (do 25. roku życia). Opieką i wsparciem otacza również rodziny, opiekunów i całe środowisko. Uzyska się tam pomoc: psychiatry, psychologa, psychoterapeuty, terapeuty środowiskowego, neurologopedy. Działa  też tam grupa wsparcia dla rodziców.  Pan dr Tomasz Rowiński wyjaśniał na czym polega funkcjonowanie ośrodka, finansowanie, pozyskiwanie kadry, współpraca ze szkołą i rodziną.


W spotkaniu uczestniczyli dyrektorzy powiatowych poradni psychologiczno- pedagogicznych województwa warmińsko- mazurskiego, powiatowych ośrodków rozwoju edukacji i pracownicy pedagogiczni ww placówek.
0 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page