top of page
Szukaj

Konferencja metodyczna nt. "Relacje, pamięć i stres, czyli o neurologii środowiska edukacyjnego"


21 lutego 2023 r. na Sali Rycerskiej nidzickiego zamku odbyła się konferencja metodyczna nt. "Relacje, pamięć i stres, czyli o neurologii środowiska edukacyjnego", którą poprowadził dr Marek Kaczmarzyk profesor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Spotkanie, w którym licznie wzięli udział nauczyciele, dyrektorzy szkół, dyrektorzy i pracownicy poradni psychologiczno- pedagogicznych oraz inni przedstawiciele oświaty, zostało objęte honorowym patronatem trzech starostw: nidzickiego, działdowskiego i szczycieńskiego. Tym samym dziekujemy:

Staroście Powiatu Nidzickiego, Panu Marcinowi Palińskiemu;

Staroście Powiatu Działdowskiego, Panu Pawłowi Cieślińskiemu;

Staroście Powiatu Szczycieńskiego, Panu Jarosławowi Matłachowi

wraz z przedstawicielami wydziałów oświaty.


Profesor Marek Kaczmarzyk - biolog, neurodydaktyk, memetyk, autor wielu publikacji, książek, programów i podręczników- prezentował najnowsze odkrycia neuronauki. Uczestnicy zapoznali się z najistotniejszymi faktami dotyczącymi działania mózgu, które są przydatne z punktu widzenia edukacji. Prowadzący zachęcał do wdrażania odkryć neuronauki w edukacyjną rzeczywistość. Według niego takie podejście do procesu nauczania przyczyni się na pewno do wzmocnienia efektów nauczycielskich starań.

Natomiast relacje międzyludzkie, zwłaszcza te pomiędzy ludźmi na różnym etapie rozwoju, właściwie wykorzystane, mogą służyć interesom obu stron. Jeżeli weźmiemy to pod uwagę - podkreślił prelegent- o wiele łatwiej będzie nam porozumieć się z młodzieżą i stworzyć efektywne metody nauczania.

Szkolenie odkryło przed nami możliwości zmiany w podejściu do edukacji.

Bardzo dziękujemy Panu Profesorowi za tę propozycję przekierowania optyki związanej z procesami edukacyjnymi, która miejmy nadzieję, stanie się w niedalekiej przyszłości paradygmatem współczesnej (nowoczesnej) edukacji.


Podczas konferencji Dyrektor PORE ODN w Nidzicy, Pani Małgorzata Wilińska, w imieniu całej społeczności nauczycieli złożyła serdeczne podziękowania Pani Jolancie Tymińskiej, Kierownik Wydziału Oświaty, Promocji i Zarządzania Kryzysowego za wieloletnią pracę na rzecz oświaty w powiecie nidzickim. W konferencji uczestniczył także Starosta Powiatu Nidzickiego, Pan Marcin Paliński.

456 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page