top of page
Szukaj
  • izosia

Konferencja w ZSEiT w Pasłęku

W dniu 21 października b.r. w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku została zorganizowana konferencja pn.

„Współpraca szkoły z pracodawcami jako działanie wzmacniające jakość kształcenia zawodowego, podnoszące kompetencje ucznia i znaczenie rozwoju doradztwa zawodowego.”

Uczestnikami tego wydarzenia byli pracodawcy, nauczyciele, doradcy zawodowi, dyrektorzy szkół, uczniowie oraz przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Olsztynie oraz przedstawiciele władz lokalnych. Zaproszeni prelegenci m.in. prezentowali następujące tematy:

· Różne oblicza współpracy szkół z pracodawcami

· Realizacja kształcenia zawodowego i praktycznej nauki zawodu

· Wspomaganie rozwoju doradztwa zawodowego

· Działania wspomagające jakość kształcenia i rozwijania kompetencji zawodowych uczniów

· Jak my to widzimy – wystąpienia uczniów


Prezentowane zagadnienia miały na celu przedstawienie obecnej współpracy pracodawców ze szkołami oraz podkreślenie jak ważna jest ta współpraca, co już zostało wypracowane i jakie działania należy podjąć ze strony szkół oraz pracodawców, aby wzmocnić i podnieść jakość kształcenia zawodowego.

Na zakończenie konferencji wystąpili powiatowi koordynatorzy sieci współpracy doradztwa zawodowego, którzy podziękowali P. Dr Danucie Oleksiak (wojewódzkiemu koordynatorowi) za wieloletnią współpracę , wszelkie dobro, życzliwość i zaangażowanie na rzecz doradztwa zawodowego w naszym województwie.


Powiatowy koordynator doradztwa zawodowego Adriana Waśk


3 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page