top of page
Szukaj

Ogólnopolski Tydzień Karieryna Warmii i Mazurach17- 23.10. 2016 r.

To już VIII edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery na Warmii i Mazurach. W dniach od 17 do 23 października w naszym powiecie nidzickim na terenie szkół ponadgimnazjalnych odbywały się ciekawe wydarzenia, spotkania  pod nazwą „Nowe wyzwania rynku pracy”.

Doradcy zawodowi z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Nidzicy Pani Adriana Waśk oraz Młodzieżowego Centrum Kariery w Nidzicy Pani Mariola Koźlarz i Pani Justyna Bąkowska na spotkaniach warsztatowo – informacyjnych przedstawili uczestnikom nowe wyzwania oraz zmiany na rynku pracy, przekazali wiedzę na temat nowoczesnych metod poszukiwania pracy i planowania kariery edukacyjno – zawodowej. Uczniowie zapoznali się z nowymi trendami dotyczącymi zapotrzebowania na nowe kompetencje:

  • Jak budować i rozwijać markę osobistą na rynku pracy?

  • Jak efektywnie korzystać z networkingu czyli sieci kontaktów?

  • Jak korzystać z serwisów społecznościowych i internetu w celu poszukiwania pracy?

Rynek pracy to rynek pracodawców i pracobiorców, a więc ważne było uświadomienie młodym ludziom jakie są oczekiwania pracodawców, jak budować swój kapitał kariery, prezentować swoje kompetencje. Uczestników spotkań szczególnie wzbudziło zainteresowanie nowymi zawodami – prognozami na rok 2030:

  • nostalgista, projektant śmieci, menadżer śmierci w cyberprzestrzeni, specjalista do spraw opieki zdrowotnej.

W wydarzeniach OTK uczestniczyli uczniowie z ZSO i Z, ZSO, ZS w Jagarzewie i Szkoły Zawodowej Awamebel – Piątki.

1 wyświetlenie0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page