top of page
Szukaj
  • izosia

Seminarium informacyjne Potencjał aplikacji i narzędzi ZRK w perspektywie realizacji usług doradztwa

Zaktualizowano: 17 maj 2022


W dniach 27 – 28 kwietnia b.r. w Krzyszkach Szumnych odbyło się seminarium informacyjne pn. „Potencjał aplikacji i narzędzi ZRK w perspektywie realizacji usług doradztwa zawodowego.”

Celem szkolenia była prezentacja i testowanie metody Design Thinking DT skierowanej dla doradców zawodowych. Uczestniczący doradcy zawodowi, nauczyciele z różnych instytucji m.in. Szkół, Poradni P-P, PUP, SOSW, ODN (reprezentujący też różne województwa) mogli wysłuchać wystąpień doradców z Instytutu Badań Edukacyjnych. Zaprezentowane tematy to :

· Potencjał doradztwa edukacyjno – zawodowego w założeniach programowych LLL i projektowych ZSK i ZRK

· Spektrum aplikacji ZRK w kontekście rynku pracy

· Metoda Design Thinking DT (empatia, diagnoza potrzeb, generowanie pomysłów, prototypowanie, testowanie)


Treści szkolenia w sposób bardzo praktyczny odnosiły się do poznania w szczególności nowej metody DT i wykorzystania jej w doradztwie zawodowym. Zajęcia miały charakter warsztatu z prezentowanymi powyżej tematami, a w szczególności z pracą w grupach aktywizującą uczestników, wypracowaniem i prezentacją prototypu.

Doradcy zawodowi z różnych środowisk i stanowisk pracy dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem, przekazywali informacje o przydatnych szkoleniach i przedsięwzięciach.

W trakcie trwania warsztatów odbyło się również spotkanie robocze wojewódzkiej sieci doradców zawodowych pod kierunkiem P. Agnieszki Opaluch – wojewódzkiej koordynator.

Celem spotkania było wspólnie zaplanowanie działań i zadań w ramach doradztwa zawodowego na przyszły rok szkolny.

Adriana Waśk, doradca zawodowy PORE w Nidzicy
11 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page