top of page
Szukaj
  • izosia

Seminarium pn. „Instytucje wspierające szkoły w zakresie doradztwa zawodowego”

22 września b.r w Powiatowym Ośrodku Rozwoju Edukacji w Nidzicy odbyło się seminarium pn. „Instytucje wspierające szkoły w zakresie doradztwa zawodowego”. Uczestnicy tego wydarzenia to nauczyciele, pedagodzy, doradcy zawodowi szkół podstawowych i ponadpodstawowych powiatu nidzickiego. Prelegenci p. Mariola Koziarz i p. Justyna Bąkowska z Młodzieżowego Centrum Kariery w Nidzicy zaprezentowały następujące zagadnienia:

· Pomoc i wsparcie dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych (prowadzenie porad, konsultacji, zajęć grupowych, warsztatowych)

· Uczniowie o specjalnych potrzebach edukacyjnych ( pomoc w organizacji praktyk, współpraca z pracodawcami, udział w kursach kwalifikacyjnych)

· Współpraca z pracodawcami, baza pracodawców

· Realizowane programy i projekty

· Współpraca ze szkołami i placówkami

· Organizacja ważniejszych wydarzeń m.in. Targi Pracy, Tydzień Kariery

· Współpraca z lokalnymi instytucjami w zakresie doradztwa zawodowego

· Organizacja kursów kwalifikacyjnych oraz innych form aktywności zawodowej (praca sezonowa)

W drugiej części seminarium powiatowy koordynator, doradca konsultant p. Adriana Waśk przekazała informacje o planowanych działaniach i wydarzeniach na przyszły rok szkolny. Wspólnie ustalono propozycje tematów na kolejne spotkania sieci doradców zawodowych. Prowadzono konsultacje dotyczące Programów WSDZ, realizacji zadań, pomysłów na zajęcia z uczniami z zakresu doradztwa zawodowego (przydatne publikacje, zasoby Internetu).
autor: Adriana Waśk

2 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page