top of page
Szukaj
  • izosia

Spotkanie Sieci Doradców Zawodowych w Powiecie Nidzickim

28 lutego b.r. w siedzibie PORE w Nidzicy odbyło się kolejne spotkanie sieci doradców zawodowych. W spotkaniu uczestniczyli doradcy zawodowi ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz doradcy zawodowi z Młodzieżowego Centrum Kariery w Nidzicy.

Zaczyna się bardzo ważny czas dla wielu młodych osób, które wkrótce będą wybierały szkołę i zawód. Dlatego celem tego spotkania było m.in. przedstawienie ofert szkół i placówek ponadpodstawowych w naszym powiecie i przekazanie tych informacji uczniom. Rozmawiano również o tym, jak skutecznie doradzać uczniom, prowadzić rozmowy doradcze, wspierać uczniów i rodziców w planowaniu kariery edukacyjno – zawodowej, szczególnie jak pomóc uczniom o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Doradcy zawodowi z MCK w Nidzicy p.Mariola Koziarz i Emilia Buczyńska przedstawiły ofertę swojej placówki, planowane wydarzenia, projekty i programy dedykowane uczniom oraz oferty pracy. Doradcy zawodowi p. Ewa Brodzik z ZSRiO w Jagarzewie i p. Beata Deptuła z ZDZ w Nidzicy przedstawiły ofert szkół.

W dalszej części spotkania został zaprezentowany temat „Zawody Przyszłości”. Na spotkaniu zaplanowano wstępne działania dotyczące organizacji Tygodnia Kariery w przyszłym roku szkolnym oraz tematy kolejnych spotkań sieci doradców zawodowych.

Adriana Waśk6 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page