top of page
Szukaj

Szczęśliwy Rodzic = Szczęśliwe Dziecko

Drodzy Rodzice, tak jak obiecaliśmy na naszym profilu fb raz w tygodniu będziemy udostępniać Wam ciekawe podcasty z psychologicznymi miniwykładami. Mamy nadzieję, że zainspirują Was do wychowania dzieci na szczęśliwych, mądrych i odpowiedzialnych dorosłych. Mamy nadzieję, że choć odrobinę przyczynimy się do tego, aby Wasze Rodzicielstwo dawało Wam jeszcze więcej satysfakcji i pewności. Bycie rodzicem, jak wiecie to droga nie zawsze usłana różami. Potrafi dać wiele radości, czasem przynosi też zmartwienia i obawy. Dla osób, które nie posiadają konta w mediach społecznościowych dostępne będą na YouTube, na kanale Pani Iwony Majewskiej-Opiełki- znanej psycholog, pisarki, autorki Logodydaktyki- koncepcji zajmującej się całościowym rozwojem człowieka.


"W myśl założeń Logodydaktyki zadaniem edukacji nie mogą być jedynie przekaz wiedzy merytorycznej i nauka krytycznego myślenia. Jej powinnością jest przyczynianie się do wykształcenia w młodych ludziach siły charakteru, poczucia tożsamości, czyli wychowanie człowieka, który poradzi sobie w nieustannie zmieniającym się świecie."

cyt. I. Majewska Opiełka, "Logodydaktyka w edukacji", GWP, Gdańsk 2015


Już dziś wiemy, że chociażby w świetle trwającej wciąż pandemii świat się zmienia. My ludzie, w tym młode pokolenia musimy nauczyć się żyć w rzeczywistości tu i teraz, szczęśliwie, w poczuciu szacunku do siebie samych i drugiego człowieka, w zgodzie z uniwersalnymi pryncypiami i indywidualnymi wartościami. Logodydaktyka przełożona na potrzeby edukacji i rodzicielstwa przyjmuje formę spójnego programu wychowawczego, który z powodzeniem może być stosowany zarówno dla dzieci jak i młodzieży w różnym wieku. Dziś o tym jak szczęście rodzica przekłada się na szczęście dziecka.

Pamiętajcie, że jesteśmy z Wami. Służymy radą i wsparciem. Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej PORE w Nidzicy

38 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page