top of page
Szukaj

Targi Edukacyjne oraz Nidzickie Forum pn. „Młodzi wchodzą do gry”

22 marca 2019r. w Nidzicy w Ewik Cafe odbyły się

Targi Edukacyjne oraz Nidzickie Forum pn. „Młodzi wchodzą do gry”


Celem  przedsięwzięcia była  prezentacja oferty edukacyjnej szkół ponadpodstawowych z powiatu nidzickiego, jak również przekazanie uczestniczącym informacji dotyczących usług i instrumentów rynku pracy oraz innych form wsparcia udzielanych przez Ochotnicze Hufce Pracy i Publiczne Służby Zatrudnienia, doradców z Poradni P-P. Podczas trwania targów odbyła się konferencja pt. „Młodzi wchodzą do gry” m.in. z udziałem Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty i przedstawicieli KO w Olsztynie. Podczas konferencji zostały przedstawione następujące tematy:

  • Partnerstwo szkół i pracodawców w kształceniu zawodowym: zmiany w kształceniu zawodowym i program „Laboratorium – wspomaganie uczniów w wyborze zawodu”

  • Różnice w motywacjach i oczekiwaniach różnych pokoleń. Praca nowej generacji.

Po wystąpieniu prelegentów odbyła się dyskusja panelowa: „Czy rynek pracy jest przygotowany do przyjęcia pokolenia Y i Z?”. Organizatorem głównym był:  Urząd Pracy w Nidzicy, OHP, Warmińsko – Mazurski Kurator Oświaty, Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Nidzicy. W targach uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych z powiatu nidzickiego, nauczyciele, pedagodzy, doradcy zawodowi i dyrektorzy szkół, rodzice, pracodawcy.


W ramach projektu PWSZ w Elblągu „Warmia i Mazury Doradztwem Zawodowym Stoi
0 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


bottom of page