top of page
Szukaj
  • izosia

Warmińsko – Mazurski Tydzień Kariery 2022 pod hasłem „Równowaga psychiczna we współczesnym świecie”


7 października 2022 w Hotelu Omega w Olsztynie odbyła się konferencja

pt. „W poszukiwaniu utraconej równowagi – o kondycji psychicznej we współczesnym świecie" , która rozpoczęła XII edycję Warmińsko-Mazurskiego Tygodnia Kariery. W trakcie konferencji zaprezentowano tematy związane m.in.

· ze stanem zdrowia psychicznego Polaków,

· z budowaniem i wzmacnianiem odporności psychicznej dzieci i młodzieży,

· z dobrostanem psychicznym pracowników i pracodawców,

· oraz sposobami na radzenie sobie ze zmęczeniem pomaganiem.

Wydarzeniu towarzyszyła dyskusja panelowa, podczas której eksperci wraz z uczestnikami starali się znaleźć odpowiedź na pytanie: „Co wiemy o znaczeniu i wartości zdrowia psychicznego?".

Konferencję zorganizował Wojewódzki Urząd Pracy w Olsztynie. W konferencji uczestniczyli reprezentanci administracji publicznej, przedstawiciele organizacji pracodawców, pracodawcy, reprezentanci służb mundurowych, placówek oświatowych, związków zawodowych, instytucji szkoleniowych, organizacji pozarządowych, przedstawiciele instytucji należących do PAKTU dla Rozwoju Poradnictwa Zawodowego, dyrektorzy powiatowych urzędów pracy, doradcy zawodowi oraz pośrednicy pracy. Konferencja rozpoczęła Warmińsko-Mazurski Tydzień Kariery 2022, trwający w dniach 17-23 października, który w tym roku odbywa się pod hasłem przewodnim: „Równowaga psychiczna we współczesnym świecie".

W naszym powiecie nidzickim szkoły podstawowe i ponadpodstawowe włączyły się również w tegoroczne wydarzenia W –M Tygodnia Kariery. Doradcy zawodowi z PORE i MCK w Nidzicy prowadzili warsztaty dla uczniów szkół ponadpodstawowych pod nazwą „Moc jest w nas – jak zadbać o zdrowie psychiczne”.

W szkołach podstawowych doradcy zwodowi zorganizowali spotkania z uczniami, konkursy, plakaty, tablice i gazetki informacyjne.

Adriana Waśk, powiatowy koordynator doradztwa zawodowego PORE9 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page