top of page
Szukaj
  • izosia

Z wizytą w szkołach

W dniach od 15 do 18 września b.r w Szkołach Podstawowych w Napiwodzie, Rogożu i Waśniewie pracownicy PORE – Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Nidzicy prowadzili badania przesiewowe dla oddziałów „O” i klas I – III (diagnozy i konsultacje prowadzone przez logopedę p. Irenę Kowalczyk), zajęcia warsztatowe z zakresu doradztwa zawodowego dla uczniów klasy VIII (zajęcia prowadzone przez doradcę zawodowego i pedagoga Adrianę Waśk) oraz Punkt konsultacyjny dla rodziców, uczniów i nauczycieli.

Zajęcia zawodoznawcze pn. „Zanim podejmiesz decyzję…” miały na celu pomóc uczniom w kwestii wyboru szkoły i zawodu. Uczniowie poprzez różne ćwiczenia, indywidualne konsultacje, rozmowy uzyskali wiedzę o sobie, szkołach i wybranych zawodach. Poznali swoje mocne strony i zainteresowania zawodowe oraz uzyskali informacje na temat przydatnych publikacji i stron www.

W ramach Punktu konsultacyjnego zostały przeprowadzone indywidualne porady i konsultacje dla rodziców, uczniów, nauczycieli, wychowawców i pedagogów. Zgłaszane problemy dotyczyły najczęściej trudnych sytuacji rodzinnych, problemów wychowawczych, trudności z nauką, mową oraz wyboru szkoły.autor: Adriana Waśk

2 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page