ĆWICZENIE 5
Zaplanuj tydzień wakacji w Polsce. (Możesz zaplanować inne wydarzenia, np. przygotowania do świąt, spotkania rodzinne, majówki):
ĆWICZENIE 6
Napisz opowiadanie, wykorzystując podane niżej wyrazy. W jednym zdaniu może znaleźć się tylko jeden wyraz z listy. Wykorzystaj wszystkie podane niżej wyrazy! PAMIĘTAJ, że zdania muszą łączyć się ze sobą, tworząc OPOWIADANIE!
WCZORAJ WUJEK POCIĄG ZADZWONIŁ ZADOWOLONY ZŁOTY CHLEB PRZYJACIÓŁKA ŚLUB PIES DOJECHAŁ MAŁY JASNE! ZAŚPIEWAŁA BIURKO
ĆWICZENIE 7
Wykonaj działania arytmetyczne, który z wyników jest liczbą parzystą, a który nieparzystą?
3 x 9 + 4 = ……………………….
5 x 6 + 7 = ……………………….
11 x 15 + 6 =………………….......
3 x 9 + 7 = ……………………….
40 : 8 + 5 = ……………………...
36 : 6 + 7 = ……………………...
108 : 2 + 11 =………………….....
17 x 4 + 8 = ……………………...
Wpisz odpowiedni znak ·, + , – , : ,
7 [ ] 9= 16
24 [ ] 3= 8
8 [ ] 6 = 48
9 [ ] 4 = 36
25 [ ] 14 = 39
40 [ ] 1 = 40
ĆWICZENIE 8
Rozwiąż zadania:
W jednej torebce są cztery jabłka, w drugiej o siedem więcej. Ile jabłek jest w obydwóch torebkach? …………………………………………………………………………………………………………
Andrzej ma cztery książki. A Paweł trzy razy więcej niż Andrzej. Ile książek mają chłopcy razem? …………………………………………………………………………………………………………
Józek dostał na zeszyty 40 złotych, ale po drodze do sklepu zgubił dziewięć złotych. Kupił trzy zeszyty po siedem złotych. Ile dostał reszty? ………………………………………………………………………………………………..
Józek dostał na zeszyty 40 złotych, ale po drodze do sklepu papierniczego kupił lizaka za dziewięć złotych. Ile kupił zeszytów, jeżeli jeden kosztuje siedem złotych? ……………………………………………………………………………………………..
Opracował Jan Żeszko na podstawie: „Ćwiczenia pamięci i innych funkcji poznawczych” Kinga Jochim, Maria Nowak, Marcin Woźnia
Comentarios