top of page
Szukaj

Doradztwo zawodowe we współczesnej szkole. Współpraca z uczelniami wyższymi

27 marca br. w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Nidzicy odbyły się warsztaty

pn. „Doradztwo zawodowe we współczesnej szkole. Współpraca z uczelniami wyższymi”.


Spotkanie adresowane do członków sieci doradztwa zawodowego powiatu nidzickiego zgromadziło nauczycieli, pedagogów, doradców zawodowych, dyrektorów szkół podstawowych i ponadpodstawowych/placówek oraz doradców zawodowych z Młodzieżowego Centrum Kariery w Nidzicy.

Na zaproszenie p. Adriany Waśk pierwszą część warsztatów prowadziła p. dr Dorota Bartnicka z Wyższej Uczelni Informatyki i Ekonomii TWP w Olsztynie:

  • Autoprezentacja oraz prezentacja WUIiE w Olsztynie – kierunki studiów, działania prowadzone w ramach promocji i doradztwa zawodowego na uczelni.

W drugiej części spotkania prowadząca p. Adriana Waśk zaprezentowała następujące tematy:


– Co nowego w  szkolnictwie branżowym –  nowa klasyfikacja zawodów, terminologia

– Pomoc i wsparcie uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych – oferta Poradni – zajęcia dla uczniów i rodziców, porady indywidualne, propozycja materiałów szkoleniowych na stronie www.ore.

– Informacje o ważnych wydarzeniach w powiecie nidzickim oraz województwie warmińsko – mazurskim.

W trakcie warsztatów uczestnicy mogli przedstawić swoje oczekiwania oraz pomysły, sugestie dotyczące działań sieci na przyszły rok szkolny. Spotkanie zakończono podsumowaniem wydarzeń prowadzonych w ramach projektu „Warmia i Mazury doradztwem zawodowym stoi” oraz wszystkich, innych przedsięwzięć prowadzonych w ramach spotkań sieci doradców zawodowych w powiecie nidzickim.



0 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page