top of page
Szukaj

OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY NA WARMII I MAZURACH 16 – 22.10.2017 r.

Jak co roku już od dziewięciu lat w naszym województwie organizowany jest Ogólnopolski Tydzień Kariery na Warmii i Mazurach. W dniach od 16 do 22 października we wszystkich powiatach województwa warmińsko – mazurskiego odbywały się różne formy zajęć, spotkań, prelekcji.  Temat przewodni tegorocznego OTK to:


„KOMPETENCJE I TALENTY MŁODYCH NA RYNKU PRACY”.


17 października br. odbyła się w państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu inaugurująca konferencja OTK. Pani Adriana Waśk pedagog i doradca zawodowy reprezentowała Poradnię P-P na tej uroczystości. Głos zabrały m.in. osoby: Wiesław Drożdżyński, Wicedyrektor WUP w Olsztynie, Gustaw Marek Brzezin, Marszałek W W – M, Witold Wróblewski, Prezydent miasta Elbląg, dr Danuta Oleksiak, Dyrektor W – M ODN w Elblągu, Magdalena Macutkiewicz, psycholog, trener.


Z uwagi na fakt, iż w tym roku mija 10 lat funkcjonowania projektu Warmińsko – Mazurski Pakt Na Rzecz Rozwoju Poradnictwa Zawodowego, w którym od samego początku uczestniczy Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Nidzicy, podczas konferencji odbyło się również uroczyste wręczenie dyplomów z podziękowaniami za wieloletnią współpracę.


Po konferencji odbyły się Targi Pracy oraz warsztaty:

  • Jakie kompetencje są poszukiwane na rynku pracy?

  • Na co zwracać uwagę czytając oferty pracy?

  • Poznaję kompetencje – odkrywam talenty.

W tym roku w ramach OTK, Poradnia P – P w Nidzicy wspólnie z doradcami zawodowymi z PUP i MCK w Nidzicy przeprowadziły warsztaty dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu nidzickiego pt. „ Odkryj swój potencjał zawodowy”. W zajęciach uczestniczyli uczniowie: ZSR i O w Jagarzewie,  ZSZ i O w Nidzicy, ZSO w Nidzicy, SOSW w Nidzicy, Centrum Edukacji W Nidzicy, Szkoła Branżowa Awamebel. Uczestnicy spotkań zdobyli informacje o sobie, swoich mocnych stronach osobowości, umiejętnościach. Uzyskali wiedzę czym są kompetencje i jakie kompetencje są pożądane na rynku pracy oraz w jakich instytucjach uczniowie mogą otrzymać wsparcie w zakresie rozwoju zawodowego.


W pozostałych szkołach naszego powiatu odbyły się również różne, ciekawe inicjatywy i wydarzenia OTK. Szczegółowe kalendarium przeprowadzonych spotkań, znajduje się na stronie www.doradca.up.gov.pl .


Ogólnopolski Tydzień Kariery to wielkie, ale i też znaczące wydarzenie. Podkreśla to fakt, że co roku coraz więcej szkół i placówek edukacyjnych włącza się w to przedsięwzięcie.
2 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page