top of page
Szukaj

Październikowa relacja z działań doradców metodycznych ODN w Nidzicy


26 października 2021 roku odbyły się warsztaty online "Wakelet - kolorowa chmura internetowa". Zostały one przeprowadzone przez ambasadora Wakelet a zarazem naszego doradcę metodycznego Panią Sabinę Reguła. Wakelet to wspaniała forma pracy, która uatrakcyjni zajęcia z grupą w każdym wieku zarówno w formie stacjonarnej jak i online. Dziękujemy za udział nauczycielom, którzy chcą wzbogacać swój warsztat pracy. Zainteresowanych nauczycieli lub grupy nauczycieli warsztatami Wakeleta z Panią Sabiną Reguła zapraszamy do kontaktu: s.regula.odn.nidzica@gmail.com


"Taniec w edukacji: jak skutecznie poprowadzić lekcję realizując temat?" oraz "Improwizacja teatralna jako metoda aktywizacji ucznia" to dwa fantastyczne warsztaty, które poprowadził dla Was w ten weekend Pan Marcin Wąsowski- reżyser, aktor, artysta, wykładowca. Z tego miejsca dziękuję wszystkim wspaniałym ucz


estnikom za zaangażowanie i obecność. Wiemy, jak ważne dla Was jest życie zawodowe, ale i rodzinne. Bycie dobrym nauczycielem wymaga otwartości serca, umysłu, nieustannego rozwoju i dbania o siebie dla innych. Bardzo się cieszymy, że nasz ODN wychodzi naprzeciw Waszym potrzebom, bo nauczyciel to człowiek wielowymiarowy, także rodzic, stąd pomysł na możliwość przyjścia na warsztaty z własną pociechą .

Dziękuję Dyrekcji SP nr 2 w Nidzicy za wielką życzliwość, a także Panu Marcinowi za potężną dawkę cennej wiedzy i fantastyczną zabawę.

Zapraszam na kolejne warsztaty, spotkania sieci i szkolenia: współprowadzący warsztaty, doradca metodyczny religii- Ks. Andrzej Midura

19 października w Przedszkolu nr 4 KRAINA ODKRYWCÓW W Nidzicy odbyło się szkolenie "Jak skutecznie uczyć matematyki?"

Nauczycielki przedszkoli i edukacji wczesnoszkolnej uczyły się jak w pracy wykorzystać wiatrak matematyczny - autorską pomoc dydaktyczną. Zabawa była wspaniała, ponieważ zajęcia odbywały się metodą warsztatową i wszystkie zabawy można było "przećwiczyć" na sobie.

Organizatorzy: Dorota Kierzkowska, Dorota Ojrzyńska

"Lekcja jak przygoda" to tytuł warsztatów, które odbyły się 12 października w siedzibie PORE w Nidzicy. Nauczyciele poznali jedną z ciekawszych, a zarazem bardzo uniwersalnych, metod aktywizujących- metodę stacji dydaktycznych. Mogli również sami wziąć udział w symulacji zajęć z zastosowaniem tej metody, co zrobili z ogromnym entuzjazmem.

Dziękuję za udział i zapraszam na kolejne szkolenia i spotkania

Agnieszka Brodniewicz - doradca metodyczny języka angielskiego


9 października w Szkole Podstawowej Nr 1 w Nidzicy odbyły się warsztaty muzyczne dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego przygotowane przez doradców metodycznym ODN PORE: Dorotę Ojrzyńską i Dorotę Kierzkowską. O tym, jak aktywizować dziecko poprzez zabawę, śpiew, grę na instrumentach i taniec uczyła nas Kama Palińska. To była ogromna dawka wiedzy, solidna porcja nowych materiałów i bogaty 10godzinny program zajęć, ale warsztaty "Jak bawić się muzyką?" były dla wszystkich uczestników wspaniałą zabawą. Tak to już jest, gdy soboty spędza się na tańcach, pląsach i śpiewaniu!

07. 10. 2021W Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Niechłoninie, zostały przeprowadzone warsztaty z Radą Pedagogiczną nt.: "Elementy strategii wyprzedzającej w praktycznym nauczaniu - klasa odwrócona".

Na spotkaniu przedstawione zostały skuteczne strategie uczenia się poprzez angażowanie uczniów w proces zdobywania wiedzy potrzebnej do wykorzystania na lekcji. Film instruktażowy „Lekcja odwrócona”, wyjaśnił ideę tej metody aktywizującej. Nauczyciele poznali etapy przygotowania flipped classrom, korzyści jakie płyną z tego modelu nauczania, zalety, wymogi i spodziewane efekty nauczania wyprzedzającego. Serdecznie dziękuję pani Dyrektor Zenonie Rosłon i fantastycznemu zespołowi Nauczycieli za miłe przyjęcie, wspólną pracę i inspirację do dalszych działań. To dla mnie zaszczyt, pracować z Państwem. Aleksandra Piasecka18 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page