top of page
Szukaj

RUSZA NABÓR NA BEZPŁATNY KURS "POMOC NAUCZYCIELA/PROFESJONALNA NIANIA-DOMOWA OPIEKA NAD DZIECKIEM"

Zaktualizowano: 11 lut 2022

Drodzy mieszkańcy Powiatu Nidzickiego! Zachęcamy do udziału w bezpłatnym kursie organizowanym przez nidzicki Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji. Kurs skierowany jest do osób pełnoletnich, liczba miejsc ograniczona.


"PROFESJONALNA NIANIA- DOMOWA OPIEKA NAD DZIECKIEM/POMOC NAUCZYCIELA"


PROGRAM KURSU:

 1. Podstawy psychologii rozwojowej dziecka z uwzględnieniem najczęściej spotykanych zaburzeń rozwojowych (wykład prowadzony przez: psychologa, pedagoga specjalnego, 10 h).

 2. Podstawy pielęgnacji i higieny dziecka, zasady żywienia, organizacja dnia (wykład prowadzony przez pielęgniarkę, 3 h).

 3. Pierwsza pomoc przedmedyczna małego dziecka (warsztaty z ratownikiem medycznym, 2 h).

 4. Trening wychowawczy- skuteczne metody kierowania rozwojem dziecka z uwzględnieniem jego potrzeb rozwojowych, współpraca z rodzicami (warsztaty prowadzone przez pedagoga i coacha, 10 h).

 5. Zabawa jako podstawowa forma aktywności dziecka, stymulacja rozwoju, metody nauki umiejętności samoobsługowych (wykład i warsztaty prowadzone przez pedagoga, 8 h).

 6. Obowiązki i zasady pracy pomocy nauczyciela w placówkach oświatowych (wykład i dyskusja prowadzone przez: pedagoga, pomoc nauczyciela zatrudnioną w placówce oświatowej, 2 h).

 7. Przepisy bezpieczeństwa i higieny pracy wynikające z pracy w charakterze opiekunki do dziecka i pomocy nauczyciela (wykład prowadzony przez specjalistę bhp, 3 h).

 8. Aspekty prawno- ubezpieczeniowe, wymagania ustawowe przy zatrudnianiu, obowiązki: prawne, ubezpieczeniowe, badanie dla celów sanitarno-epidemiologicznych (wykład prowadzony przez specjalistę, 2 h).

CELE:

Celem kursu jest nabycie praktycznej wiedzy i umiejętności niezbędnych w pracy opiekunki/opiekuna domowej/domowego do dziecka oraz pomocy nauczyciela w placówkach oświatowych (przedszkola/szkoły ogólnodostępne/ośrodki specjalne dla udzniów niepełnosprawnych). W ramach kursu uczestnicy zdobędą wiedzę i umiejętności z zakresu pielęgnacji i higieny dziecka, udzielania pierwszej pomocy, aktywnego organizowania zabawy. Uczestnicy zostają zapoznani rónież z przepisami prawa i formalnościami niezbędnymi przy zatrudnieniu w charakterze niani oraz pomocy nauczyciela. Uczestnicy poszerzą lub zdobędą nowe umiejętności zawodowe, co podniesie ich aktywność na rynku pracy. Kurs zakłada dostosowanie kwalifikacji uczestników do potrzeb rynku regionalnej gospodarki, dokonanej na podstawie analizy potrzeb potencjalnych pracodawców.


ŚWIADECTWO:

zaświadczenie uczestnictwa w kursie wystawiane przez Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji w Nidzicy.


ZGŁOSZENIE:

 • zgłoszenia można dokonać osobiście w biurze LOWE w Nidzicy, ul. Wyborska 12 lub telefonicznie pod nr 89 625 3139, w terminie do 28 lutego 2022 r.;

 • podpisanie umowy o szkolenie w siedzibie ośrodka.

TERMIN I MIEJSCE KURSU:

 • liczba godzin: 40 (20 h - zajęcia stacjonarne w siedzibie PORE, 20 h - e-learning);

 • tryb weekendowy/wieczorowy;

 • kurs rozpoczyna się w marcu, szczegółowe informacje przekażemy Państwu po zebraniu się grupy uczestników.


Kurs jest w pełni finansowany ze środków pozyskanych z Uni Europejskiej

przez Powiat Nidzicki w ramach projektu "Lokalne Ośrodki Wiedzy i Edukacji- nowe oblicze edukacji dla dorosłych" POWR.02.14.00-00-1001/19.

Celem projektu jest zwiększenie dostępności osób dorosłych do różnych form aktywności zawodowej.


177 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page