top of page
Szukaj
  • izosia

Spotkanie sieci doradców zawodowych powiatu nidzickiego

5 kwietnia b.r. w PORE w Nidzicy odbyło się spotkanie sieci doradców zawodowych. Przez ostatnie dwa lata spotkania sieci były prowadzone najczęściej w formie online, więc tym radośniej doradcy zawodowi ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych mogli spotkać się razem. Celem spotkania było przekazanie informacji o planowanych wydarzeniach dotyczących organizacji Dni Otwartych Szkół w naszym powiecie. Prowadząca p. Adriana Waśk zaprezentowała temat - Czym są kompetencje a kwalifikacje oraz jak wspierać uczniów w wyborze dalszej ścieżki edukacyjno - zawodowej czyli Niezbędnik Kariery - Mapa Karier.

W spotkaniu uczestniczyli również doradcy zawodowi z Młodzieżowego Centrum Kariery w Nidzicy, którzy przekazali informacje o organizowanych projektach i zajęciach dla uczniów oraz formach pomocy dla młodzieży z Ukrainy.

W dalszej części spotkania uczestnicy chętnie dzielili się własnymi spostrzeżeniami, doświadczeniami oraz wiedzą z zakresu doradztwa zawodowego a w szczególności pomocy udzielanej uczniom o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Kolejne spotkanie sieci ustalono na wrzesień 2022r. Dziękuję wszystkim za przybycie na spotkanie sieci, a wszystkim którzy nie mogli być z nami przesyłam najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych - pokoju w sercu, radości i nadziei.

Ada Waśk, doradca zawodowy PORE w Nidzicy17 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


bottom of page