top of page
Szukaj

WZMACNIANIE PRĘŻNOŚCI PSYCHOLOGICZNEJ- KONFERENCJA METODYCZNA PORE W NIDZICY

9 maja 2022 r. na Sali Rycerskiej nidzickiego zamku odbyła się konferencja dla dyrektorów, specjalistów i nauczycieli placówek oświatowych powiatów: nidzickiego, działdowskiego i szczycieńskiego nt.: "Wzmacnianie prężności psychologicznej uczniów, jako fundament przeciwdziałania zaburzeń emocjonalnych dzieci i młodzieży". Konferencja została zorganizowana przez Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Nidzicy pod patronatem Starosty Powiatu Nidzickiego Marcina Palińskiego. Zainaugurowała ją Dyrektor PORE Małgorzata Wilińska. Gościem specjalnym spotkania był Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty Krzysztof Marek Nowacki.

Ponadto w konferencji wzięli udział: Zastępca Burmistrza Nidzicy Zbigniew Targowski, Skarbnik Powiatu Renata Mróz, Sekretarz Powiatu Elżbieta Bieniek oraz Kierownik Wydziału Oświaty, Promocji, Rozwoju i Zarządzania Kryzysowego Jolanta Tymińska.

Inspiracją do zorganizowania konferencji był "Program wsparcia psychologiczno-pedagogicznego dla uczniów, rodziców i nauczycieli" – rządowy projekt Ministerstwa Edukacji i Nauki realizowany przez Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Na konferencji obecni byli dyrektorzy, pedagodzy i nauczyciele z placówek oświatowych naszego regionu. Serdeczne podziękowania za Państwa obecność, dobre słowo i uwagę.

Uczelnię tę reprezentował dr Michał Paluch, adiunkt na Wydziale Nauk Pedagogicznych, pedagog, wieloletni działacz społeczny i pozarządowy, propagator edukacji nieformalnej. Wygłosił on krótki wykład pt.: „Wychowawca, Pedagog, Autorytet – rola kompetencji głębokich w (samo)wychowaniu dla młodego pokolenia”.

Ponadto wystąpiły koordynatorki rządowego programu: Marta Bonalska, pomysłodawczyni konferencji, pedagog i doradca metodyczny PORE w Nidzicy, i Patrycja Karpińska, psycholog Powiatowego Centrum Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej w Ełku. Zarysowały tematykę związaną z jakością prężności psychologicznej dzieci i młodzieży polskich szkół.

W kwestii „Jak ładować emocjonalne baterie? Czyli pasje, harcerstwo, wolontariat przestrzenią do pomocy innym i sobie” wypowiedzieli się przedstawiciele młodego pokolenia: nidziccy harcerze i członek młodzieżowego koła wolontariatu „Razem silniejsi”.

Natomiast tajniki świata nastolatka odkrywał przed słuchaczami Karol Domagała SDB – psycholog i psychoterapeuta z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Różanymstoku.

Konferencję zakończył wzbudzający podziw pokaz młodzieżowej grupy cyrkowej „ART-STOK” pod kierunkiem Wioletty Woronowicz-Ingo.

Szczególne podziękowania za wspaniały poczęstunek należą się uczennicom i nauczycielkom z Zespołu Szkół Rolniczych i Ogólnokształcących w Jagarzewie. Fundusze na przygotowanie poczęstunku zapewnił Starosta Powiatu Nidzickiego Marcin Paliński.

Mamy nadzieję, że tą konferencją zostanie zainicjowany cykl nidzickich spotkań wokół myśli pedagogicznej.

Dyrektor i Zespół

Powiatowego Ośrodka Rozwoju Edukacji w Nidzicy

108 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page