top of page
Szukaj

III Mazurski Zjazd Doradców Metodycznych


W dniach 1-2 października 2021 r. odbył się w III Mazurski Zjazd Doradców Metodycznych zorganizowany przez Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Nidzicy. Kilkudziesięciu doradców z ośrodków w Bartoszycach, Ełku, Kętrzynie, Giżycku i Nidzicy spotkało się w Marózie by pogłębić swoją wiedzę w trakcie warsztatów i wykładów. Była to również znakomita okazja by wymienić doświadczenia, nawiązać i zacieśniać kontakty.

Honorowy patronat nad spotkaniem objął Starosta nidzicki, pan Marcin Paliński, który uroczyście otworzył zjazd. Swoją obecnością zaszczycił nasz również Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty pan Krzysztof Marek Nowacki oraz Pani Dyrektor Małgorzata Hohleitner. W uroczystości wzięli udział także Przewodniczący Rady Powiatu, pan Andrzej Bróździński, pani Renata Mróz, Skarbnik Powiatu oraz pani Jolanta Tymińska, kierownik WydziałuOświaty, Promocji, Rozwoju i Zarządzania Kryzysowego.

Po uroczystym powitaniu gości i uczestników zjazdu pani Małgorzata Wilińska, dyrektor Powiatowego Ośrodka Rozwoju Edukacji w Nidzicy, krótko przedstawiła historię placówki i prowadzone w niej różnorodne formy wsparcia nauczycieli szkół powiatu nidzickiego, działdowskiego i szczycieńskiego. Tego dnia wystąpił dr Marek Jamróz, wykładowca akademicki, trener, mediator i coach. Przeprowadził on niezwykle zajmujący wykład „Współpraca i komunikacja z młodzieżą”. Następnie doradca metodyczny PORE w Nidzicy, pani Marta Bonalska, opowiedziała o propozycji ciekawej innowacji pedagogicznej prowadzonej we współpracy z innymi ośrodkami doradztwa w naszym województwie.

W sobotni poranek uczestnicy zjazdu wzięli udział w szkoleniu prowadzonym przez stylistkę biznesową i doradcę wizerunkowego, panią Beatę Majcher na temat tworzenia własnego wizerunku, poszukiwania stylu i budowania marki. Kolejnym punktem programu były warsztaty prowadzone przez doradców naszego ośrodka. Uczestnicy mogli wybierać spośród poniższych tematów:

· Kaligrafia z historią pisma w tle,

· Tworzenie testów matematycznych,

· Edukacja matematyczna z wykorzystaniem Kart Grabowskiego,

· Lapbook jak papierowy dysk – kreatywnie gromadź, układaj utrwalaj,

· Bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Wszystko co dobre, kiedyś jednak się kończy. Pożegnani przez panią Dyrektor Małgorzatę Wilińską bogatsi o nowe wiadomości, doświadczenia i umiejętności doradcy rozjechali się do swoich miejscowości. Do zobaczenia na IV Mazurskim Zjeździe Doradców Metodycznych!
70 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


bottom of page