top of page
Szukaj

Seminarium informacyjne – Zintegrowany System Kwalifikacji

9 i 10 października br. w Leśniczówce Nibork – Nidzica, Dom pracy twórczej w ramach projektu „Warmia i Mazury Doradztwem Zawodowym Stoi”, odbyło się seminarium informacyjne zorganizowane przez Instytut Badań Edukacyjnych pn. „ Zintegrowany System Kwalifikacji – od teorii do praktyki”.

Uczestnikami szkolenia byli nauczyciele, pedagodzy, doradcy zawodowi szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz PUP i MCK, dyrektorzy szkół/placówek powiatu nidzickiego, pracownicy Powiatowego Ośrodka Rozwoju Edukacji w Nidzicy.


W pierwszym dniu uczestniczący uzyskali wiedzę dotyczącą poniższych zagadnień:

  • Słownik pojęć ZSK, podstawowe założenia systemu

  • Procesy i narzędzia ZSK, opisywanie, włączanie, nadawanie kwalifikacji

  • Procesy i narzędzia ZSK: ZRK – rejestr kwalifikacji

  • Korzyści z ZSK

Drugi dzień seminarium dotyczył wypracowania przez uczestników konspektów lekcji nt. ZSK, czyli jak rozmawiać z uczniami o ZSK.


Temat powyższego seminarium był już prezentowany w powiecie nidzickim (moduł 1 – dniowy) w ubiegłym roku i spotkał się ponownie z dużym zainteresowaniem ze strony nauczycieli, doradców zawodowych. Prowadzący doradcy regionalni i trener w sposób ciekawy i aktywny przedstawili tematykę ZSK. Z relacji uczestników wynika, iż poznane metody, narzędzia i techniki w sposób znaczący wzbogacą ich warsztat pracy.


autor: Adriana Waśk

0 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page