top of page
Szukaj
  • izosia

AKTYWNY RODZIC

Zaktualizowano: 18 lut 2023

7 lutego b.r w Szkole Podstawowej nr 2 w Nidzicy w ramach działań z doradztwa zawodowego odbyło się spotkanie z rodzicami ósmoklasistów pn. „Aktywny Rodzic”.

Jak pokazują badania rodzice są najczęściej pierwszymi doradcami w wielu sferach życia dla swoich dzieci, także w planowaniu kariery edukacyjno – zawodowej. Zatem bardzo ważne jest, aby wspierać nastolatków w podjęciu tej bardzo ważnej i dla wielu uczniów niełatwej decyzji.

· Jak pomóc swojemu dziecku?

· Jak rozmawiać o planach, marzeniach i celach?

· Jakie wartości są ważne dla mojego dziecka?

· Jakie ma pasje, zainteresowania?

· Jak pomóc dziecku ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi?

To główne zagadnienia omawiane podczas spotkania.

Aktywny rodzic to rodzic nie narzucający się, nie wywołujący presji, nie spełniający własnych ambicji, nie lekceważący i obojętny, ale przede wszystkim słuchający, uważny, empatyczny. To rodzic towarzysz, pomocnik i dobry słuchacz.


Dla zainteresowanych rodziców polecam artykuł p.Anny Sowińskiej pt. „5 rzeczy, o których warto pamiętać, rozmawiając z dzieckiem o ścieżce edukacyjno-zawodowej”, zamieszczony na stronie www.mapakarier.org


Dla uczniów, którzy pragną odkryć swoje zasoby i możliwości, zdobyć potrzebną wiedzę zapraszamy do udziału w spotkaniach z doradcami zawodowymi w szkołach oraz na indywidualne zajęcia, diagnozy określające profil zainteresowań zawodowych do Powiatowego Ośrodka Rozwoju Edukacji w Nidzicy.


Adriana Waśk – PORE w Nidzicy

AKTYWNY RODZIC (1)
.ppt
Pobierz PPT • 923KB

11 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page