top of page
Szukaj
  • izosia

Konferencja pt.: Kształcenie dla przyszłości - wykorzystanie potencjału biznesu w edukacji zawodowej

Zaktualizowano: 19 lut 2023

15 lutego b.r. w Zespole Szkół nr 1 w Ełku odbyła się konferencja pt.: Kształcenie dla przyszłości - wykorzystanie potencjału biznesu w edukacji zawodowej.

Celem przedsięwzięcia było popularyzowanie modelu współpracy szkół technicznych i branżowych z pracodawcami i samorządem terytorialnym w celu tworzenia profili kształcenia zawodowego, adekwatnych do potrzeb lokalnego rynku pracy.

Występujący prelegenci przedstawili zagadnienia dotyczące wykorzystania potencjału biznesu w kształceniu zawodowym, możliwości wprowadzania nowych rozwiązań w sferze dydaktycznej i wychowawczej, jak również ścisłej współpracy szkół z samorządami i lokalnymi pracodawcami.

W konferencji uczestniczyli: Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty, przedstawiciele władz lokalnych, pracodawcy, dyrektorzy szkół podstawowych i ponadpodstawowych, nauczyciele doradztwa zawodowego, specjaliści wspierający działania edukacyjne szkół i przedszkoli, doradcy zawodowi Urzędów Pracy, uczniowie.


Na zakończenie konferencji odbyła się wizyta studyjna w Centrum Kształcenia Zawodowego w Ełku oraz w Stoczni Saxdor Shipyard Sp. z o.o.

Organizatorem wydarzenia był Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty przy współudziale Zespołu Powiatowych Doradców Zawodowych, Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Ełku oraz Stoczni Saxdor Shipyard Sp.zo.o.

Dziękuję za udział wszystkim doradcom zawodnym powiatu nidzickiego, którzy uczestniczyli w tym wydarzeniu.

Adriana Waśk


14 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page