top of page
Szukaj
  • izosia

Spotkanie Sieci Paktu Dla Rozwoju Poradnictwa Zawodowego

23 lutego b.r. w siedzibie Olsztyńskiej Szkoły Wyższej odbyło się spotkanie sieci Paktu dla Rozwoju Poradnictwa Zawodowego.

To już 16 lat trwania projektu, do którego należą instytucje rynku pracy i oświaty, w tym również Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Nidzicy. To platforma współpracy praktyków poradnictwa zawodowego.

Spotkanie rozpoczęło się uroczystym powitaniem uczestników przez Wicedyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Olsztynie – Pana Wiesława R. Drożdżyńskiego, Panią Annę Prusik - Dziekan wydziału Nauk o Zdrowiu oraz Panią Bożenę Piątek - Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Olsztynie, która przypomniała o dotychczasowych osiągnięciach PAKTU, podziękowała wszystkim za wieloletnią owocną współpracę oraz przedstawiła Panią Bożenę Babynko, nowego koordynatora wojewódzkiego PAKTU.

Na spotkaniu wicedyrektor W.Drożdżyński omówił sytuację na regionalnym rynku pracy. Inni występujący prelegenci: Pani Patrycja Wojciechowska-Wachuła – pracownik Wydziału Polityki Rynku Pacy WUP w Olsztynie, opowiedziała o zawodach przyszłości. W swoim wystąpieniu skupiła się na zawodach, które czeka automatyzacja i cyfryzacja, ale także na tych, w których to ryzyko automatyzacji jest niewielkie. Opowiedziała także o Inteligentnych Specjalizacjach Warmii i Mazur (drewno i meblarstwo, ekonomia wody, żywność wysokiej jakości, zdrowe życie) oraz barometrze zawodów.

Następnie Pani Kamila Gębica-Dolatowska, doradca zawodowy z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Elblągu, zaprezentowała efekty działań poszczególnych zespołów zadaniowych PAKTU, które zostały zrealizowane w ostatnich latach. Zapowiedziała także konkurs pt. „Kto jest w PAKCIE?”, który odbędzie się poprzez fanpage PAKTU i będzie trwał od 1 marca do 31 marca br.

W drugiej części spotkania odbyła się praca warsztatowa wszystkich zespołów Paktu, podczas których zaplanowano działania na 2023 rok.

Spotkanie sieci, w którym uczestniczyło 75 osób, zakończyło się podsumowaniem prac warsztatowych, podczas których ustalone zostały cele do zrealizowania na najbliższe miesiące. Miłym akcentem było wręczenie dyplomów podziekowania osobom, które odchodzą na emeryturę i które uczestniczyły od samego początku w Pakcie.

Spotkanie zakończyło się smacznym poczęstunkiem.


8 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page