top of page
Szukaj
  • izosia

Z wizytą w Szkole Podstawowej w Łynie

8 lutego b.r., jak co miesiąc gościłyśmy z wizytą konsultacyjną (psychologiczno- logopedyczną) w szkole powiatu nidzickiego, tym razem byłyśmy w szkole podstawowej w Łynie. Z konsultacji specjalistycznych skorzystali nauczyciele i uczniowie. Tym samym po raz kolejny docieramy z propozycją porady i wsparcia do wszystkich tych osób, które z różnych przyczyn nie mają możliwości w danym momencie dotrzeć do Poradni w Nidzicy.

Za serdeczne przyjęcie i gościnność bardzo dziękujemy, cieszymy się ze współpracy i możliwości odwiedzenia szkoły, obserwowania uczniów w środowisku szkolnym.

Wizyta w szkole byłą też doskonałą okazją do przeprowadzenia zajęć psychoedukacyjnych z młodzieżą klasy VIII. Podczas trzygodzinnych zajęć warsztatowych młodzież zdobyła wiedzę na temat problemów psychicznych młodych osób, została uwrażliwiona na problematykę kryzysów psychicznych w środowisku rówieśniczym i sposobów reagowania na dostrzeżony u rówieśnika kryzys emocjonalny. Uczniowie zdobywali wiedzę poprzez pracę w zespołach, wspólne dyskutowanie, oglądanie krótkometrażowych filmów o depresji wśród nastolatków.

Już kolejni przedstawiciele szkół podstawowych zgłosili zapotrzebowanie na ww. tematykę zajęć z młodzieżą.

Izabela Zimnicka- Maculewicz
17 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page